>

Cruises to the Baltic Sea & Hotel on water

Roja - Roņu sala

Vienas dienas kruīzs uz Roņu salu ar jahtu "Palsa" no Rojas ostas.

Roņu sala – latviešu sentiments pret šo zemes gabaliņu Rīgas līča vārtos ir fenomens, kam grūti atrast skaidrojumu, jo neviens latvietis tur taču nav dzīvojis. Droši vien ilgas un sajūtas sakņojas senos notikumos, kad Roņu sala tā arī nekļuva par vienīgo Latvijas jūras salu.
Roņu sala dzīvo pati savu senu dzīvi nekurienes vidū.
No Rojas ostas izbraucam 9.00. Uz kuģīša tiek pasniegta brokastu kafija, tēja un nelielas uzkodas. Roņu salā nonākam ap 12.iem. Tur mūs sagaida maza ostiņa – Ringsu. Pati Roņu sala ir 5.5km gara un 3.5km plata. 2014.gadā saskaitīti 125 iedzīvotāji. Darbojas skola ar 9 skolēniem un 5 skolotājiem.
Dodamies apskatīt Roņu salas veco baznīcu, kura celta 1643. gadā un ir viena no vecākajām koka celtnēm Igaunijā (citi saka- Eiropā), esot būvēta no avarējuša burinieka daļām... Tieši līdzās vecajai koka baznīcai Roņu salas centrā slejas 1912. gadā uzceltā jaunā akmens baznīca. Iesvētīta un atklāta 1912. gada 20. jūlijā.
Salas bizness-veikals (viens no diviem) un viesu mājas - kopā gan vecais, gan jaunais. Apskatei pieejams arī salas muzejs, kas atrodas blakus abām baznīcām un veikalam salas centrā.

Tālāk Roņu salas bāka. Tās metāla korpuss uzbūvēts 1877. gadā un to projektējis neviens cits kā Parīzes Eifeļa torņa un Ņujorkas Brīvības statujas arhitekts – Aleksandrs Gustavs Eiffels. Roņu salas bāka atrodas salas augstākajā punktā – Haubjerres kalnā – salas austrumu daļā gandrīz pa ceļam no Ringsu ostas uz Ruhnu un tieši pa ceļam no salas centra uz slaveno Limo pludmali. Limo pludmale, skats šeit atgādina beidzot kaut ko pazīstamu...kā Bernātos. Saka, ka te esot dziedošas smiltis. Bija ceļā norādes, ka tālāk par jūdzi no krasta ar laivām (kuģiem) braukt nedrīkst... un ātruma ierobežojums salā - 50 km, bet vietējie to, laikam nav uztvēruši nopietni.

Salu varat apceļot ar kājām vai velosipēdu. Pa starpu varam baudīt sātīgas pusdienas vietējā kafejnīcā un arī gida aizraujošos stāstus par Roņu salu latviešu valodā. Uz kuģa atgriežamies 17.00 un ap 20.iem esam mājās – Rojas ostā!

Vienas dienas brauciena cena ir 70 EUR no cilvēka. Bērniem līdz 10 gadu vecumam - 35 EUR. Cenā iekļauts brauciens uz Roņu salu, brokastu kafija, tēja un uzkodas uz kuģa, transports līdz salas centram. Ja vēlaties baudīt salas brīnišķīgo ēdienkarti, tas papildus maksās 15 EUR. Ekskursija gida pavadībā pa Roņu salu pieaugušajiem 17 EUR, skolniekiem 15 EUR. Ekskursijā ietilpst salas muzeja, senās koka baznīcas un citu apskates vietu apmeklējums, kā arī uzkāpšana Roņu salas bākā. Ja tev ir sava domubiedru grupa vai braucēju kompānija, piesakies un saņem savu īpašo cenu. Par papildus samaksu ir iespēja ar visu grupu nakšņot Roņu salā. Tam ir piemērotas kajītes uz kuģa, kā arī viesu nami salā.
Uz jahtas "Palsa" klāja Jūs varat ierasties jau iepriekšējā vakarā vai nakšņot nākamajā vakarā pēc kruīza un baudīt Rojas ostas nakts romantiku. Nakšņošana "Palsas" kajītē maksā 10 EUR no vienas personas.

Rezervē savu kruīzu jau tagad!

Lūdzu aizpildiet zemāk atrodamo formu un mēs sazināsimies ar jums pēc iespējas ātrak! Jūsu iesniegtā informācija netiks izmantota nekādiem citiem mērķiem. Visi lauki ir jāaizpilda obligāti.